Sitenin kuruluş amacı ,etik kuralları ve gizlilik prensibi:

ortaokul matematik paylaşım forumu(https://www.ortaokulmatematik.gen.tr);ortaokul öğrencilerine matematik dersinde yardımcı olmak ve kendilerini geliştirmek,ortaokul matematik öğretmenleriyle döküman ve bilgi belge paylaşım ortamı oluşturmak,güncel ders kitapları,test kitapları,güncel eğitim haberleri,matematik öğretimi hakkında gelişmeleri takip etme, bilgi alışverişini sağlamak,ortaokul sınavlarına ilişkin gündem ve içerği takip etme amaçlı kurulmustur.

Kayıt olurken ahlaksız, gizli mesaj içeren, site adları içeren isimler seçilemez.
Sitemize üye olanlar üyelikteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.

Sitemize üye olduğunuz zaman; üyelik bilgileri e-mail adresleri gibi kişisel bilgiler izinsiz olarak 3.şahıslara verilemez ,gizliliği korunur.

Sitemize üye olanlar,içeriklerinde genel ahlak kurallarına aykırı veya kişisel hakların ihlaline ilişkin,hakaret ,saldırı,taciz,içerikli kelime,bilgi belge,döküman,link kullanamazlar,imasında bulunamazlar.Böyle bir durumun tespiti halinde hukuk kuralları dahilinde sitemiz sorumlu değildir,böyle bir durumun tespiti halinde ilgili ihlali yapan kişinin üyelikleri silinecektir.

Sitemizde yayınlanan bilgi,belge,döküman ve tanıtımlarım hiçbir ticari maksatı bulunmamaktadır.Sadece tanıtım ve bilgi toplama amaçlıdır.Sitemizin içeriğinde yayınlanan marka veya ürün isimlerine ait duyurulardan veya paylaşımlardan doğabilecek telif hakkı ihlalleri tamamen kullanıcıya aittir.Gerekli görüldüğü takdirde site yönetimiyle irtibata geçilmek şartıyla, site yönetimi ilgili uyarıyı dikkate alarak en geç 3 iş günü içerisinde yayını kaldırmayı taahhüt eder.

Hiçkimse yardım etmek, yardım almak için forumdaki mesajlara e-posta adresini yazamaz.

Site kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı yöneticilerinde. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Yeni kuralları kabul etmeyen üyeler, üyeliğini ve iletilerini bırakarak bir daha gelmemek üzere gidebilir

Yöneticilerin (özellikle yüksek seviyeye sahip) yaptığı uygulamalar (ileti silme, ileti düzenleme, kural koyma, uzaklaştırma) hiçbir şekilde sorgulanamaz, hesap sorar gibi yeni konular açılamaz.

Her ne olursa olsun, yöneticileri küçümsemek, sataşmak, laf yetiştirmek, küçük düşürmeye çalışmak, kişiliklerine saldırmak ve rencide etmek, özel bilgilerini açıklamak kesinlikle yasaktır.

Yönetici, yetkililer, editörler dahil hiçkimse yardım karşılığı bir ücret talep edemez. Kullanıcılar da yardım karşılığı ücret vaad edemez.

Sitemizde yayınlanan bilgi belge ve dökümanların telif hakları ihlali bulunduğunu düşünüyorsanız lütfen, isdem32@gmail.com adresine e-mail adresine mail atarak veya
Bize ulaşın linkini tıklayarak bildirin.

Uyarı:
Üyeler;
26 Eylül 2004 kabul tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan;
 İntihara yönlendirme (madde 84),
 Çocukların cinsel istismarı (madde 103, birinci fıkra),
 Hakaret (madde 125),
 Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190),
 Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194),
Teşhircilik (madde 225),
 Müstehcenlik (madde 226),
 Fuhuş (madde 227),
 Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228),
 Bilişim ve haberleşme suçlardan birini,
 25 Temmuz 1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlardan birini,
 Türk Ceza Kanunu ve diğer kanunlarda sayılan diğer suçlardan birini teşkil edecek türde mesajları asla yazmamalıdırlar. Aksi durumda, adli makamlarca sitemize yapılacak başvurular üzerine üyeliğinize ilişkin e-posta ve IP bağlantı bilgileri verilecektir.

Telif ihlali veya Bir üye kendisine hakaret edildiğini düşünüyor ise Bize ulaşın veya isdem32@gmail.com adresine e-posta yoluyla başvurmalıdır.